Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Osuchów lepszy od Błękitnych

• autor: szmarjan, 2014-02-09 16:50

W rozegranym 9.02.2014r. spotkaniu towarzyskim zespół Błękitnych Korytów przegrał z beniaminkiem A klasy LKS-em Osuchów 3:7. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli Patryk Gołyński, Grzegorz Łojszczyk i Adrian Kiełb. Grano 3x30 minut.

Mecz zaczął zespół Błękitnych, ale to piłkarze z Osuchowa jako pierwsi zaatakowali i już w pierwszej akcji meczu po przejęciu piłki Koźbiał otwiera wynik spotkania i LKS Osuchów prowadził 1:0. W 4 minucie z kolei pierwszy raz groźnie było pod bramką zespołu z A klasy, gdyż niefrasobliwość Balaka mógł wykorzystać naciskający go Gołyński. W 6 minucie po zagraniu Jakubczaka w pole karne celnym strzałem głową popisał się Soboń. W 7 minucie natomiast Melon zagrywa do Kotańskiego ten decyduje się na strzał, który obronił Filipek. Piłka po obronie bramkarza z Korytowa trafia znów pod nogi napastnika z Osuchowa, który dogrywa do lepiej ustawionego Koźbiała, a ten podwyższa na 2:0. W 12 minucie mogło być już 3:0 ale strzał Jakubczaka pewnie obronił Filipek. Podopieczni Adama Skonecznego pierwszy sygnał ostrzegawczy w tej części gry grali w 20 minucie, kiedy to Kiełb zagrał do Gołyńskiego, który popędził z piłką w pole karne. Tam dostrzegł lepiej ustawionego Wasiaka, który nie zdobył bramki będąc pół metra od niej. W 24 minucie natomiast Błękitni wykorzystują gapiostwo jednego z obrońców Osuchowa. Prostopadłe podanie otrzymuje Gołyński, który w sytuacji sam na sam z Balakiem wykorzystał sytuację i zdobył bramkę konaktową. W 27 minucie korytowianie poszli za ciosem i po indywidualnej akcji Kiełb wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Łojszczyk. Radość z remisu korytowian była tylko chwilowa. Tuż po wznowieniu wynik pierwszej tercji ustalił Kotański. Po pierwszej tercji LKS Osuchów prowadził z Błękitnymi Korytów 3:2.

Drugą tercję zaczął zespół LKS-u, który od samego początku narzucił swoje warunki gry. Zostało to udokumentowane zdobyciem dwóch bramek. Najpierw w 35 minucie po zagraniu Michalaka Koźbiał podwyższa na 4:2, a w 40 minucie Kotański zdobywa piątą bramkę dla podopiecznych Mariusza Strojczyka. Podopieczni Adama Skonecznego pierwszy sygnał ostrzegawczy w tej części gry dalej w 49 minucie, kiedy to strzał Kiełba trafił w słupek. W 51 minucie Kiełb już się nie pomylił i zmniejszył stratę zespołu z Korytowa do dwóch bramek. Po dwóch tercjach LKS Osuchów prowadził 5:3.

W ostatniej trzeciej tercji bramki zdobywali już tylko piłkarze zespołu grającego w A klasie. Najpierw w 68 minucie po zagraniu Nowakowskiego Koźbiał podwyższa na 6:3, a w 84 minucie wynik meczu ustalił Michalak. Ostatecznie LKS Osuchów pokonał lidera piłkarskiej B klasy Błękitnych Korytów 7:3.