Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Błękitni ograli Chlebnię

• autor: szmarjan, 2014-02-23 20:55

W rozegranym 23 lutego sparingu rozegranym w Korytowie z liderem gr.3 B klasy LKS-em II Chlebnia zespół Błękitnych Korytów wygrał 3:2. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Grzegorz Łojszczyk 2 i Patryk Gołyński.

Mecz zaczął zespół Chlebnii, który nastawił się na grę atakiem pozycyjnym. Błękitni z kolei ustawili się na kontratak. Już w 2 minucie udało im się przeprowadzić pierwszy atak, który niecelnym strzałem zakończył Odolczyk. W 4 minucie z kolei Odolczyk sam zdecydował się na indywidualną akcję, która została powstrzymana przez trzeciego obrońcę gości. Goście z Chlebnii pierwszy raz zaatakowali w 5 minucie, kiedy to bliski zdobycia bramki był Fornalik.W 6 minucie Łojszczyk zagrał prostopadłą piłkę do Kiełba, który uderzył nad poprzeczką. W 13 minucie po szybkim wrzucie piłki z autu w wykonaniu Zwierzchowskiego bliski zdobycia bramki był Bartłomiej Przygoda. W 15 minucie z kolei po rzucie rożnym Łojszczyka swoich sił próbował Olas, ale strzał głową był niecelny. W 19 minucie nonszancką postawę jednego z obrońców z Korytowa wykorzystał Zwierzchowski, który jednak przegrał pojedynek z Filipkiem. W 22 minucie znów niefrasobliwe zachowanie jednego z obrońców mogło drogo kosztować gospodarzy, ale tym razem znów Filipek ratuje skórę swojej drużynie broniąc strzał Fornalika. W 31 minucie podopieczni Adama Skonecznego w końcu zdobywają bramkę. Prostopadłe podanie do Łojszczyka wykonał Brudko, a ten pierwszy widząc, że bramkarz wyszedł zdecydował się na jego przelobowanie i zrobiło się 1:0 dla Błękitnych. Im bliżej końca pierwszej połowy to coraz śmielej atakowali piłkarze prowadzeni przez Dariusza Świderskiego. W 36 minucie po strzale Fornalika dość nieoczekiwanie piłka zamiast wpaść do bramki dwukrotnie odbija się od poprzeczki.  Ostatecznie mimo prób doprowadzenia do wyrównania Błękitni przetrwali okres naporu lidera grupy 3 B klasy i po pierwszej połowie prowadzili z nim 1:0.

Od początku drugiej połowy jako pierwsi szansę na zdobycia bramki mieli goście. Już w 48 minucie z rzutu wolnego niecelnie uderzał Wacławski. W 54 minucie po rzucie rożnym przyjezdni powinni prowadzić ale zabrakło precyzji przy strzale Fornalika. W 57 minucie ponownie prostopadłe podanie otrzymuje Fornalik, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza wysoko, ponad bramką. Błękitni pierwszą dogodną okazję na podwyższenie wyniku mieli dopiero w 58 minucie, kiedy to prostopadłe podanie od Gołyńskiego otrzymał Wasiak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia prosto w niego. W 62 minucie natomiast piłkę na pole karne w kierunku Łojszczyka dogrywał Brudko. Tam jednak futbolówkę ręką zatrzymał jeden z obrońców i mieliśmy rzut karny, którego na gola zamienił Łojszczyk i zrobiło się 2:0. W 66 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego bramkę kontaktową zdobył Sierański, a w 82 minucie po kolejnym rożnym w wykonaniu Pietraszko piłka niefortunnie odbija się od Kowalskiego i trafia pod nogi Głowackiego, zmienia jej tor lotu będąc na linii bramkowej i doprowadza do remisu 2:2.
W kolejnych minutach oba zespoły walczyły o zwycięską bramkę, którą ostatecznie zdobyli podopieczni Adama Skonecznego. Brudko zagrał prostopadle do Gołyńskiego, a ten po indywidualnej akcji ustala wynik meczu. Ostatecznie Błękitni Korytów pokonali LKS II Chlebnię 3:2.